Listopad 2007

OLOMOUC: PREZENTACE STŘEDÍCH ŠKOL

29. listopadu 2007 v 17:31 Deníček
OLOMOUC: PREZENTACE STŘEDÍCH ŠKOL
Přijeli jsme do střední školy, kde se to celý konalo. Bylo tam fakticky děsně moc lidí, tři sály úúúplně plný. Jako první jsem si s taťkou skočila k stánku jesenický hotelovky (on tam šel za kámošem) a tam jsem si dala kotejl. Ňam. Pak jsme tam oběhli pár škol: Jazykové gymnázium Šternberk (zatím vede), Ekonomické Lyceum (to vede jako druhý), Střední odborná škola ekonomiky a podnikání, Střesní škola oděvní, Střední průmyslová škola oděvní, Střední škola podnikání a obchodu, atd.
Pak jsme skákli na oběd a pak domů. Zítra píšem velkou z matiky a slohovku, tak se ještě budu muset našprtat. Pááááááá

Rugby 4-ever and pyjama party

28. listopadu 2007 v 16:11 Deníček
  • Včera jsme v těláku hráli basket a učitelka povídá: Ten váš basket vypadá jako rugby, takže sdi zahrajeme to. Bylo to suuuuper. Sice mám na rukou a na rukou plno škrábanců, ale ostatní taky, takže... Prostě super!!!!!!!!!!!!
  • Dneska byl vyhlášenej imunitní den (vyhlásí se, co si máte vzít na sebe - př. něco vánočního- a když to máte, tak vás učitelé nemůžou zkoušet). Dnešní téma bylo PYŽAMA. Sice jsme neměli žádnej závažnej předmět, ale kdy se mi poštěstí vzít si do školy pyžamo, žejo. Takkkkkkkže, můj model byl: Růžová košile, legíny, šedý triko s 3/4 rukávama (páč bych jinak umrzla) a pásek.
Zatím se mějtee
P.S. V jednom butičku vyprodávaj komplet všechno. Jdu to tam vyhrabat. :-)

božíííí ... came shell ten well bload

24. listopadu 2007 v 12:12 Blbinky
Pokud se učíte anglicky, nebo aspoň umíte anglickou výslovnost, tak si tohle přečtěte nahlas.
(poslal mi to muj bracha pres icq - jako tu vetu - a ja z toho pak udelala blend.)


Soundtrack k Anastasii

23. listopadu 2007 v 14:14 Music
Asi si říkáte, proč sem pořád dávám něco, co souvisí s Anastasií. Vždyť je to jenom obyč. Disney-pohádka.
Prostě proto, že jsou to jednak nádherný písničky a taky proto, že Romanovci mě hodně zajímají. V týhle pohádce sice Ana jako jediná z rodiny přežila, k čemuž jim taky (podle mého) mohl jako základ posloužit, že Anastasiina mrtvola se (spolu s mrtvolou jejího bratra) našla teprve nedávno, zatímco film byl netočen asi před deseti lety. Ve skutečnosti ani ona smrti neunikla. Spolu s její rodinou ji 17. července 1917 (nebo 1918?) zabili Bolševíci v domě v Jekatěrinburgu. Poté jejich těla poleptali kyselinou a zahrabali do hromadného hrobu. Tam se ovšem dvě mrtvoly nevešly a proto byly nalezeny později. Pravdou ale je, že Anastasiina babička skutečně odcestovala, ovšem nikoli do Paříže, ale do své rodné země - Dánska.
www.romanovci.blog.cz - Božííí blog a o Romanovcích se tu toho dozvíte mnoooooooohem víc :))).

módní řetězák!!!

21. listopadu 2007 v 22:09 Řetězáky
Máš rád/a modu?- Stoprocentně
Jakej styl máš nejradši?- svůj :o)
Co je v tvým štaníku nej? - černý legíny a punčochy - ty přímo zbožňuju
V čem se cítíš pohodlně? - ve volných pyžamových kalhotech a uplým triku (:-D)
V čem se cítíš sexy? x) - :) V sexy věcech :)))
V čem by si nikam nešel/a?- v oblečení pro šlapky
Nosíš rád/a doplnky? - pokud moc nepřekážej ...
Kde nakupuješ? - v obecní žumpě, tam je takovej fajn voňavej obchůdek. :-D ... Ne dělám si srandu, samozřejmě v obchodech, zvlášť v New Yorkru, Orsay, atd.
Koupil/a sis něco u Tamanu? - Jasně
Záleží ti na botech? - Mám ráda hezký boty, ale hlavní nejsou
Jaké botky nosíš nejradši? - Kecky, ale stejně tak mi nevadí podpatky
Koupil/a sis něco tento týden na sebe? - Minulej týden v pátek svetr
Jak často nakupuješ?- To je různý
Máš rád/a nakupování? - A je tady snad někdo kdo ne?
Kolik běžně utrácíš? - Já? Nic. Rodiče? Nvm
Máš nějaký modní vzor? - Jasně, ale ani ne tak v oblíkání jakov líčení
Líbí se ti co nosí tví příbuzní? - Ale jo
Líbí se ti co ností tví kamarádi? - Jo, některý věcičky jsou zajímavý :))
Kritizuješ je někdy? - už si nevzpomínám :-D
Pochválíš je někdy? - Možný to je.
Víš z jakého blogu je tento ,,modní" řetězák? - Prej od nějaký Janičky
Napiš 5 lidí co mají pokračovat: FrozenPrincess, Kkatt, Betysu a kdo chce


Ludvík II. Bavorský

20. listopadu 2007 v 21:08 Moje postřehy, který prostě musím někam napsat :o)
Ludvík II. Bavorský
Ludvíka II. fascinovali středověcí germánští rytíři. Ikdyž se narodil v 19. stol. vysnil si svůj vlastní svět a za dobu své vlády nechal postavit plno zámků, jejichž téměř každou místnost zdobí nějaký výjev středověkých legend.
Narodil se r. 1845 jako nejstarší syn bavorského krále Maxmiliána a Pruské princezny. V 16 letech poprvé spatří operu R. Wagnera a je očarován. Když v 18 letech zemře jeho otec a Ludvík se stává králem Ludvíkem II., nechává pro Wagnera poslat a přivézt do Mnichova, kde podporuje (a sponzoruje) jeho tvorbu.
Protože jako král není zrovna chudý nechává postavit zámek Neuschwanstein, který by měl sloužit jako kulisy Wagnerovych oper. Je postaven ve středověkém stylu, ale zároveň využívá moderní techniku. Zámek stavěli 2 jeřáby, v zámku také byly elektrické zvonky a plno dalších vymožeností tehdejší doby. Neuschwanstiennení jediný zámek, postavený za jeho vlády, král nechával stavět i další zámky, např. zámek Linderhof, nebo zámek Herrenchiemsee
Politici byli rádi, že se jim Ludvík neplete do vládnutí. Mohli si dělat, co chtěli a to jim naprosto vyhovovalo. Jenže po čase se jim král začal vymykat z rukou. Jeho zámky stály moc peněz. Znali lepší věci, do kterých by měli investovat peníze, než zámky s plno luxusní nesmysly. V jednom zámku (myslím že v Linderhofu) byla podzemní jeskyně s jezerem, na kterém plula loďka ve tvaru zlaté labutě. Byla poháněna elektrikou. Toto a jiné věco se zdály politikům naprosto šílené. Ludvík byl prohlášen nesvéprávným a byl svěřen do rukou profesora van Guddena. V roce 1886 byli oba nalezeni mrtví v jezeře. Dodnes je jejich smrt záhadou. Králi se prý hodinky zastavili o hodinu dříve než profesorovi. Podle tehdejšího oficiálního prohlášení chtěl van Gudden zabránit Ludvíkově sebevraždě a přitom zahynul v jezeře i on sám.
Dnes zámek Neuschwanstein vydělává tisíce euro denně a je jedním z nejnavštěvovanějších míst Německa. mj. byl také zařazen do 20 divů světa.
POZNÁMKA: Tohle není vhodný materiál pro referát. Viděla jsem o Ludvíkovi II. reportáž ve Víkendu a napsala jsem co si pomatuju a taky co si pamatuju po přečtení článku na http://martinmalevamijsky.blog.cz/0707/ludvik-ii-bavorsky . Takže nezaručuju, že je to bez chyb a kdyby bylo, tak tam stejně není všechno. Mrkněte se odkaz (viz nahoře). :)
Fotky Neuschwansteinu:
, , , ,


Once upon on december

19. listopadu 2007 v 17:51 Videa
Písnička z Anastasia Movie. Poprvé jsme jí slyšela u tohohle videa:

I am ill. :(

15. listopadu 2007 v 11:00 Deníček
I am ill. :(
Včera nám odpadla francouština, protože učitelka nepřišla. Pak jsem šla na společenské tance. Takže už umím i trochu samby. Přišla jsem domů a šla jezdit na rotoped. To už mi začla trochu bolet hlava a než jsem se dokoukala na Světáky, tak mi bylo blbě. Jenže jsem se ještě musela naučit děják... Dneska ráno jsem měla teplotu a prej jsem bílá jako křída. Zítra máme jet do Budějovic na křtiny mý nejnovější sestřenky (Necelý 2 měsíce) a taky píšeme čtvtletku z matiky a testík z biologie. Takže do školy musím. Jinak vám sem asi přidám nějakej článek o Voltairovi. ,,Nesouhlasím s tím co říkate, ale až do smrti se budu starat o to, aby jste to mohli říkat." Nebo tak nějak. (Voltair byl jeden z osvícenských filozofů, kteří prosazovali, aby každý mohl vyjádřit svůj názor.)
Já zatím mizím.
Jo a vzkaz pro Terezu (pokud teda během inf. sem zavítáš): Pls ukaž všem to Nejslabší máte padáka. Na youtubu dej norm. do vyhledávání Nejslabší máte padáka - parodie. Objeví se tam jenom jedno video. Páá :)

Velká francouzká revoluce (já si nedám pokoj)

13. listopadu 2007 v 19:32 Moje postřehy, který prostě musím někam napsat :o)
Zatímco naše dějepisářka něco vysvětlovala o Rusku za Kateřiny II. Veliký já si četla články o velký francouzký revoluci a dozvěděla jsem se dooost věciček sajímafejch :o):
  1. Marseillaisa - píseň dobrovolníků z Marseille. Dodnes je francouzkou hymnou. Ukázka:
2. komunismus - revoluční rada neboli komuna - odtud komunismus
3.Francouzká republika vznikla o 199 let dříve než jsme se narodila - F.Republika vznikla 21.9.1792 a já jsem se narodila 21.9. 1993
další poznatky napíšu příště ... teď jdu sportovat :o))) Pááá
P.S. A bacha ten komunismus jsem si vyvodila sama :-D

New faces at d'management Milan

13. listopadu 2007 v 19:10 *** Celebrity ***
Amy - nepřipadá vám, že je až moc hubená?

Diary: škola, taneční, doma

12. listopadu 2007 v 21:13 Deníček
Dneeeeeskaaa:
1)Ve škole: Ženiální nápad našeho angličtináře. Totiž, že já budu mít v naší třídě nastarost organizaci playback show, která je v rámci Vánoční akademie. (Vánoční akademie - Každej rok posl. den před prázdninama se nevyučuje, ale celá škole se sejde ve velký tělosvičně, kde si každá třída zahraje předem připravenou scénku, letos, playbach show - že prostě budeš parodovat nějakýho zpěváka/ačku/skupinu a budeš zpívat na playback)To znamená: Dát do hromady skupinu lidí (jako jednotlivce asi nikoho nedonutím), schválit jim muziku (chacha) a nějak s nma vymyslet choreografii a hlavně taky musím vystupovat.
2) Taneční: Víte s kým já TANCUJU??? S takovým jedním klukem (:-D). No, jenže on to vůbec neumí, vždycky mi málem vykloubí ruku, minule mi mi při waltzu málem vyrazil dech, jak mi přirazil ruku na záda. No prostě. A to mě moc nebavilo, takže jsem ho poslala za učitelkou, ať ho to pořádně naučí (já za ní byla taky, si nemyslete), pak jsem mu řekla, co má dělat s rukama, abych neměla vykloubený zápěstí. A x dalších věcí :-D. Můžu vám říct, že už v polovině tréninku mě chtěl vyměnit :-D. No jenže to mu jaksi nevyšlo, páč všichni ostatní už byly spárovaný. Ale pak už to bylo v poho.
3) Doma: Mám nový (Sakriš nvm jak to říct. Předsevzetí? Možná. ) takže předevzetí (To není úplně přesný, ale to je fuk). Prostě každej den jezdím 20 min na rotopedu pohodovým tempem, ale pořád a bez přestávky. Takže jsem přišla absolutně urvaná z tréninku (no jo tancování, ale dá zabrat). Takže teď jsem urvaná i z rotopedu :-D.
Mizím mějte se! Mexxie

RETEZAK DODELAt

11. listopadu 2007 v 22:01 | Marketta |  Řetězáky
1. Tvoje jméno?
Markéta
2. A přezdívka?
Mexxie, M@rket, Marky, Markýsek (:oD) a Maky
3. Jaký jsi znamení a kolik ti je?
Panna a je mi 16 (ikdyz si na to porad nemuzu zvyknout - po dvou mesicich :D)
4. Oblíbený pití (alko/nealko)?
Root Beer :D
5. Ty a cigarety?
Negavarju pacesky
6. Řekl ti někdy někdo, že tě miluje a ty víš, že to myslel/a upřímně?
Ano i toto se mi uz stalo
7. Chtěl bys žít někde za hranicemi?
Momentalne ziju za hranicema (U S and A)
8. Jaký lidský vlastnosti nejvíc nesnášíš?
Zabednenou na nervy taznou tupost, ktera brani pochopit, co se dotycne osobe snazim vysvetlit. Pak takovy ty zalovnicky
9.Je nějaký moment v tvém životě, který bys nejradši vymazal/a?
Ani ne, všechno co uděláme má nějaký následky, takže jenom moment vymazat nejde. Moment i s následkama bych možná brala.
10. Déšť, nebo slunce?
To zalezi - kdyz venku prsi, tak je to cool, kdyz to neni na moc dlouho, pak si preju slunko :) a zase v horkych dnech je prijemny kdyz sprchne
11. Je snadný získat si tvou důvěru?
Mozna
12. Je na světě někdo, pro koho bys udělal/a cokoliv?
Nevim jestli cokoliv, kazdopadne znam hodne lidi pro ktery bych udelala hodne veci
13. Oblíbený roční období?
Jaro je bezva.
14. Miloval/a jsi někdy někoho k zbláznění?
Heh asi ne
15. Je někdo, kdo má tvou plnou důvěru?
Plnou asi ne. Je fajn mít svý malý tajemství. Ale jsou lidi, kterým HOODNE důvěřuju.
16. Jsi zamilovaný/á?
Ne-e ale po chodbe se tu producyruje jeden fesak (cheche, musim vyzjistit kdo to je)
17. Co ti jde fakt dobře?
Těžko říct.
18. Čaj, nebo kafe?
Zalezi. Me gusta kafe, me gusta caj.
19. Jaká je tvá oblíbená barva?
Bila
20. Jsi romantická duše?
No uprimne receno nevim nevim
21. Je někdo, o kom můžeš říct, že tě nikdy nezradí?
Nikdy neříkej nikdy.
22. První myšlenka po ránu?
Kolik je hodin? Zív.
23. Jak by sis přál/a, aby se jmenovaly tvoje děti?
Jan a Zita ... Jeste nevim
24. Bouřka, blesky a ty?
Mě to nevadí, pokud nejsem venku, ale pěkně doma v teplíčku.
25. Chodíš s někým?
Nuh-uh
26. Co tě vytrvale provází životem?
moje nozicky s ruzovejma nehtickama :D
27.Oblíbený film:
7 trpasliku xD
28. Čeho všeho se bojíš?
.....
29. Místo, který bys chtěl/a navštívit?
Pödle toho, kam všude bych až mohla...Austrálie, Nový Zéland, Paříž, Řím, Afrika, Amerika, Angie, Moskva...atd
30. Jak vidíš svou budoucnost?
Dodelat rok v americe, jit na spanelsky gymnazium, na nejakej cas s cervenym krizek do afriky, na vysku a pak zmenit svet xD
31. Máš něco rozečteného?
Princess Diaries: Forever Princess
32. Je něco, co na sobě nesnášíš?
Že umím rýpat a pak to někoho nasere.....
33. Co tě opravdu baví?
Kamarádi, Hudba, zábava, dobrý pokec přes icq, pc
34. Umíš mlčet?
Pokud je to to, co není příjemné pro toho druhého, abych to řekla, ale pokud je to vyloženě nějaká pičovina, při které není důležité, jestli to řeknu nebo ne, tak proč ne... ale umím mlčet, to jediné mě pořádně jde..
35. Trenýrky, nebo slipy / tanga, nebo bombarďáky?
Bombarďáky až po pupek :D
36. Na co se těšíš v blízký době?
Vanoce, ceska republika :)
37. Tvoje největší dlouhodobější přání?
Byt happy
38. Co ty a deprese?
Depka? a padej
39. Koho můžeš označit za kamaráda a bydlí nejdál?
Jeeeeej vsici kamosi v cechach?
40. Co pro tebe znamenají přátelé?
Chvilkama všechno..hlavně ti někteří
41. Oblíbené slovo nebo věta?
Hold my shit :D
42. Oblíbený jazyk?
Franina a italstina
43. Umíš líbat?
Umí to každý :)) opravdu
44. Můžeš žít bez muziky?
Ani ne
45. Snažíš se vyhnout závazkům?
chich *usmev ty maly veverky z madaskaru kdyz ji chteli sezrat*
46. Oblíbená literární postava?
jeeeeej nevim
47. Nejcennější věc, co máš doma?
Asi nějaký počítač.. ale taky by se dalo říct, že to, co sem od někoho dostala, toho si nejvíc vážím
48. Máš rád/a sny?
Jak které, některé sou fakt hrozné :( ale jindy supeer :)
49. Co ty a pátek 13.?
Coby boby?
50. Oblíbený cizí výrok?
Vlada je legitimni pouze tehdy, vladne-li se souhlasem lidu
51. Kdo má pokračovat?
Kdo má na to nervy....

Diary ... a něco o filmech Marie Antoinetta. Tvoje, moje, naše. Sólo pro dva.

11. listopadu 2007 v 21:40 Deníček
Chcete o5 něco z deníčku?
Ok, weekend:
Pátek: Pohodička, škola jenom do půl dvanáctý a pak dva a půl dne volno! Zašli jsme s maminou do půjčovny a v pátek jsem se stihla kouknout na:
  • Marii Antoinettu (Chcete znát můj názor? Ok. Ikdyž to bylo docela dobrý, představovala jsem si, že to bude lepší. Marie Antoinetta byla vlastně francouzká Paris Hilton. Hazard, večírky, alkohol, móda. To byl její život. Po prvním dítěti se trochu zklidnila. Francouzi jí vinili z bankrotu státní pokladny, ikdyž za to mohly peníze poslané do amerických kolonií. Kdybych si hned po tom filmu nepřečetla o M.A. info asi bych nevěděla o co go. Je tam záběr na pohřeb někoho v mini rakvi. Absolutně jsem nevěděla o koho jde. Pak jsem si přečetla, že to byl její syn. A taky tam byla celkem pěkná hudba, ale kameraman musel mít kovcovinu - můj názor.)
  • Tvoje, moje a naše (Tenhle film byl dobrej! Hlavní postavy jsou Helen - návrhářka kabelek, miluje chaos a má 10 dětí - a Frank - námořní admirál, který zase miluje pořádek a organizaci, má 8 dětí. Můžete si domyslet, že se do sebe zamilují. Koupí společný dům a dohromady mají 18 dětí, které se nesnášejí. Nakonec se děti smíří, ale pouze se záměrem rozdělit rodiče. Mají šílený nápady. Je to sranda.)
  • A v sobotu jsem se koukla na Sólo pro dva (Nic moc. Barbara je celý život nemocná a tak si ho nemůže užít. Když jí doktor sdělí, že umírá, odkáže celý svůj majetek (20 milionů dollarů) Claire (nebo jak se jmenovala) , zavolá mága Prakhu Lasu a ten jí slíbí, že její duši dostane do těla Claire - ta o tom všem ví - a Barbara dostane možnos prožít život jako zdravá dívka. Jenže omylem se její duše dostane do člověka, kterého nenávidí ze všeho nejvíc - do svého právníka Rogera. A protože dvě duše v jednom těle, jaksi nejde dohromady, začíná série ale nudných příhod. Třeba vás to bude bavit.)
Zase někdy něco přidám Mexxie
P.S. Nějaký to videjko nikdy neuškodí. Trailer k Marii Antoinettě